Gel lak je vhodný pro každou ženu, která chce své přírodní nehty výrazně zpevnit a zároveň využít extra dlouhé výdrže, kterou Gel lakový systém nabízí, což jsou 3 týdny. Gel lak je vhodný pro všechny typy přírodních nehtů, kratších i středně dlouhých a může velmi dobře s výdrží obstát i u manuálně namáhaných nehtů. Aplikace Gel laku je opravdu velmi jednoduchá a je vhodná jak pro profesionálky, tak pro domácí využití. Gel lakový systém znamená aplikaci celkem 3 - 4 vrstev Gel laku. Podkladového průhledného (base) , poté 1 - 2 vrstvy barevného Gel laku a na závěr ukončovací průhledný Gel lak s vysokým leskem bezvýpotkový.
Nejprve provedeme manikúru, což je dokonalá úprava tvaru a délky nehtu profesionálním papírovým pilníkem stření hrubosti (například pilník na přírodní nehty BIO-NAILS z jedné strany střední a z druhé strany jemné hrubosti 180/240 nebo střední hrubosti 150/180). Jen pro informaci, hrubost každého pilníku je vyjádřena číslem. Čím vyšší číslo (např. 240), tím jemnější je pilník, čím nižší číslo, tím hrubší je pilník (např. 100).
Dále provedeme zatlačení a odstranění kůžičky (například pomocí pomerančového dřívka či kovového zatlačovače a seřezávače kůžičky Wirmet). Odstranění kůžičky lze také provést bruskou, pomocí speciálních fréz z tvrdokovu (karbid, volfram), tzv. plamínku (slzy) a kuličky. Před odstraněním kůžičky je ideální aplikovat speciální tekutinu, která se jmenuje změkčovač kůžičky (cuticle remover). Jedná se o nemastnou tekutinu, kterou potřete kůžičku, aby během sekundy krásně změkla a podařila se Vám tak snadněji zatlačit a odstranit profesionálním seřezávačem Wirmet (nebo kuličkou frézkou). Pokud použijete změkčovač AHA od značky Kinetics, nemusíte jej stírat. V případě, že máte kůžičky na nehtu velmi málo, nemusíte používat seřezávač kůžičky, bude Vám stačit kůžičku pouze zatlačit.
Poté celý povrch každého nehtu jemně zmatníme blokem (pěnovým pilníkem) střední hrubosti, abychom nehet jednak povrchově srovnali, ale také hlavně jej zbavili přirozené mastnoty. Nehet by měl být takto pečlivě zmatněný celoplošně, aby vypadal jako "pocukrovaný". Oprášíme povrch nehtu štětcem na oprašování nebo kartáčkem. Od této chvíle již si nikdy nesahejte na povrch nehtů, abyste si je opět nezamastili.
Poté aplikujeme speciální odmašťující a čistící tekutinu Cleaner na buničinový čtvereček a pečlivě s ním otřeme celý povrch nehtů od zbytků prachu, pečlivě se věnujeme prostoru u kůžičky, kde se prach nejvíce zdržuje. Následně pro ještě dokonalejší dehydrataci naneseme desinfekční a odmašťující tekutinu Nail prep (nebo Antifungal solution) a to pečlivě, po celé délce nehtu, včetně kůžičky. Nechte zaschnout na vzduchu pár sekund.
Nyní si již na nehty opět nesmíme sahat, abychom si je znovu nezamastili. Poté aplikujeme další speciální tekutinu, která se jmenuje přilnavač gelu (Primer nebo Bonder). Pro alergičky doporučujeme speciální šetrný bezkyselinový přilnavač gelu bez obsahu HEMY Ultra bond.
Ten nanášíme ve velice malém množství (hodně otřete štěteček o hrot lahvičky) pouze na nehet, nikdy ne na kůžičku. Dbáme pečlivě na to, aby přilnavač nikdy nestekl ke kůžičce! Počkáme chviličku na opravdu dokonalé zaschnutí tekutiny a nebo můžeme nehty na chvíli vložit do lampy, abychom urychlili schnutí přilnavače. Je velice důležité, aby přilnavač byl dobře zaschnutý. U přilnavače vždy platí, že pokud je ho v lahvičce již malé množství na dně, tak jej již lepší jej vyhodit a koupit si nový. Zbytkový přilnavač je totiž již hodně spojen s prachem, není již čirý, je kalný a přestává být při konci funkční.
Nyní aplikujeme první vrstvu podkladového průhledného gel laku EP GEL POLISH BASE NO HEMA v jedné tenké vrstvě a přetáhneme i spodní okraj nehtu (zabalíme nehet). Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Vzniklý výpotek na povrchu nemusíme stírat.
Pokud chceme nehty mít více zpevněné, můžeme aplikovat druhou tenkou vrstvu podkladového gel laku EP GEL POLISH NO HEMA a vytvrdíme jej stejným způsobem. Je také možné u této druhé vrstvy maličko vymodelovat C oblouk, díky kterému budete mít zajištěnu ještě vyšší pevnost, tvrdost a odolnost proti nárazům, kterým jsou denně nehty vystaveny. A to hlavně v případě, že se věnujete manuální práci. Nezapomeňte vždy přetáhnout spodní okraj nehtu. Po této druhé podkladové vrstvě nemusíte stírat výpotek. Ale když jej setřete (speciální tekutinou Cleaner, nanesenou na buničinu) a následně povrch gel laku jemně přepilujete pěnovým pilníkem a oprášíte oprašujícím štětcem, bude to lepší, neboť kromě srovnání tvaru ještě zajistíme následné lepší přilnutí barevného gel laku a jeho případné "nestahování se" od krajů, které někdy může nastat.
Poté aplikujeme jakýkoli barevný EP GEL POLISH NO HEMA v tenké vrstvě a opět přetáhneme přes volný okraj nehtu (zabalíme nehet). Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty). Nestíráme výpotek. Znovu stejným způsobem aplikujeme v případě potřeby další tenkou vrstvu barevného Gel laku EP GEL POLISH NO HEMA, aby se barva krásně zcelila. Nestíráme výpotek.
Na závěr aplikujeme průhledný ukončovací bezvýpotkový EP GEL POLISH TOP NO HEMA a opět přetáhneme přes volný okraj nehtu (zabalíme nehet). Vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu (nebo v uv lampě 2 minuty).
Na závěr můžeme aplikovat výživný nehtový olejíček na kůžičku kolem nehtů pro alergiky EP CULICLE OIL NO HEMA od BIO-NAILS s praktickým kapátkem, bez obsahu HEMY. A nebo také hydratační sametově hebký lehký krém na ruce, který je krásně zjemní, provoní a zvláční, ale bez pocitu mastnoty. Hotovo
Podrobný postup odstranění hypoalergenního gel lakového systému EP GEL POLISH NO HEMA od BIO-NAILS
Odstranění je možné provést třemi způsoby
1. Pilováním za pomoci profesionálních pilníků střední hrubosti
2. Bruskou za pomoci frézy střední hrubosti
3. Bez pilování tzv. zabalovací technikou za pomoci acetonové tekutiny
Pokud jste alergička, tak určitě není ideální provádět odstraňování gel laku metodou číslo 3., tedy bez pilování, tzv. zabalovací technikou. Acetonová tekutina může být pro Vás také alergizující složkou a navíc z dlouhodobého hlediska může nehty hodně oslabit. Určitě Vám doporučíme odstraňování gelových či gel lakových materiálů klasickým pilováním a nebo rychlejší metodou - za pomoci brusky se správně zvolenou frézkou.
NEBOJTE SE PILOVÁNÍ!!!
Pilování je paradoxně tou nejšetrnější metodou odstraňování všech gelových produktů!! Jen je potřeba vědět, jak na to, abyste si nepoškodily Váš přírodní nehet!! Pokud se pilování provádí správně, tak z dlouhodobého hlediska si nemůžete nijak poškodit, oslabit či propilovat Váš přírodní nehet. Díky správnému odstraňování gelových a gel lakových materiálů můžete nepřetržitě nosit gelové nehty několik let, bez obav z poškození či oslabení. Přečtěte si náš podrobný návod, hlavně začátečnice, které často u odstraňování gelových produktů chybují a dokáží si nevědomky velice oslabit přírodní nehty.
1. Odstranění gel lakového materiálu pilováním za pomoci profesionálních pilníků střední hrubosti (vhodné pro alergičky)
Po cca 3 týdnech nehty odrostou a Vy si potřebujete materiál odstranit a udělat nové gel lakové nehty. Jak na to? Potřebujete k tomu následující pomůcky:
Zásadou pro správné odstranění gel lakového materiálu pomocí pilování profi pilníkem je to, že NIKDY NESMÍTE ODSTRAŇOVAT MATERIÁL ÚPLNĚ CELÝ, AŽ NA PŔÍRODNÍ NEHET! To je pak podstatou úspěchu při tom, abychom si ochránili z dlouhodobého hlediska přírodní nehet před poškozením, propilováním, oslabením! Je důležité si uvědomit, že pokud budeme při odstraňování gel laku postupovat rozumně, nikdy si nemůžeme jakkoli poškodit náš přírodní nehet! Zásada tedy je PONECHAT ČÁST MATERIÁLU NA NEHTU A NIKDY NEPILOVAT AŽ DO KONCE! U začátečnic doporučujeme, aby si dělaly podkladového průhledného gel laku (base) pro jistotu 2 tenké vrstvy. Jednak budete mít nehty ještě pevnější a hlavně se pak nemusíte při odstraňování materiálu obávat, že byste pilníkem do dostaly až na Váš přírodní nehet. A můžete být zcela klidné, že skutečně se s Vašimi nehty nemůže nic stát.
Takže - gel lakový materiál odstraňujeme pocitově zhruba ze dvou třetin. Pilujeme tedy pilníkem střední hrubosti 150/180 tak dlouho, dokud není pryč barva a pak se již musíme zastavit (strana s růžičkami je ta jemnější). Původní podkladový gel lak base průhledný na nehtu musí zůstat, nepilujeme tedy všechno až do konce!!! Materiál kolem kůžičky se Vám podaří lépe a pečlivěji odstranit velice tenkým pilníkem zúženým, který je k tomu určen, díky té jeho tenkosti se Vám podaří dostat se dobře do boků nehtů, ke kůžičce. Opět postupujte opatrně a odstraňte pouze barvu, nepilujte první vrstvu - podkladový gel lak. Následně vezměte jemný pěnový pilník a dohlaďte celý povrch nehtů. Poté oprašte kartáčkem povrch nehtů od jemného mikroprachu a na závěr naneste tekutinu Cleaner na buničinový čtvereček a pečlivě očistěte celý povrch nehtů. Zvlášť pečlivě se věnujte prostoru kolem kůžičky. Na povrch nehtů si nikdy nesahejte, abyste si jej nezamastily.
Dále pak již postupujte naprosto stejně, jako byste dělaly gel lakový systém poprvé. Aplikujte dehydratační tekutinu Nail prep (nebo Antifungal solution), maličké množství tekutiny přilnavač gelu Ultra bond a již pak podkladový gel lak průhledný (base) jednu nebo dvě vrstvy, 1 - 2 vrstvy barevného gel laku a na závěr ukončovací lesk Top.
Takto celoročně když budete opatrně, rozumně materiál pilovat, nemusíte se nikdy obávat problémů s poškozením Vašich přírodních nehtů.
2. Odstranění gel lakového materiálu bruskou (vhodné pro alergičky)
Pokud víte, že Vás gel lakové nehty baví, že Vám vyhovují a že se jim budete dlouhodobě věnovat, zcela určitě se Vám pro domácí využití vyplatí investovat do brusky! Ta Vám totiž neskutečně usnadní odstraňovaní gelových či gel lakových materiálů a hlavním benefitem je veliká úspora času oproti klasickému ručnímu pilování pilníkem!
NEBOJTE SE BRUSKY!
Bruska je fakt pecka, protože prostě uděláte čtyři tahy shora dolů a gelový materiál je v podstatě odstraněn. Vždy je potřeba dodržovat zásadu, že musíte mít vhodnou frézku pro odstranění konkrétních materiálů. Obecně platí, že gel lakový materiál by měl být odstraňován jemnějšími frézkami se žlutým či červeným označením proužku, u tvrdších gelových či akrylových materiálů se většinou volí frézka hrubší, s modrým či zeleným označením proužku. Brusku nikdy nenastavujeme na plný výkon, vždy cca na 3/4. Dále také platí, že s frézkou se pohybujeme po nehtu opatrně shora dolů, nikdy nezůstáváme stát na jednou místě, s frézkou jsme stále v pohybu shora dolů, pomalu, plynule a bez obav. Materiál, který se nemusí podařit dobře odstranit u okrajů nehtů, můžeme tak ručně dopilovat tenkým zúženým pilníkem 100/180. Na závěr opět srovnáme dohladíme celý povrch nehtů pěnovým pilníkem a očistíme povrch nehtů buničinovým čtverečkem s tekutinou Cleaner. Dále pak již postupujete naprosto stejně, jako byste dělaly gel lakový systém poprvé.
Výhodou brusky je také to, že si s ní můžete udělat tzv. přístrojovou manikúru. K ní stačí si zakoupit vhodné nástavce - tzv. kuličky na odstraňování kůžičky nebo olivky na "podjetí" kůžičky. Před touto metodou je určitě vhodné použít změkčovač kůžičky, který ji skvěle během sekundy zvláční a hydratuje. Mnohem snadněji a lépe se pak odstraní.
Pro domácí použití je vhodné si koupit brusku, na kterou se můžete spolehnout, že nebude slabá, že bude mít dostatečný počet otáček . 30 - 35 tisíc. Příliš levné brusky zcela jistě asi ze začátku fungovat budou, ale nebudou mít dostatečnou ochranu proti vniknutí prachu do motoru či ručky. Dále při slabém výkonu se mohou doslova zastavovat na povrchu nehtu a tím Vás mohou velice zklamat. Velmi levné brusky tedy mohou znamenat brzkou reklamaci v souvislosti se "zadřením" motoru díky prachu, který samozřejmě při broušení gelových produktů vzniká. Velice důležité je i občas správně brusku čistit od prachu dle návodu.
3. Odstranění gel lakového materiálu bez pilování tzv. zabalovací technikou (není ideální pro alergičky)
Zabalovací technika znamená, že necháme na nehty působit acetonovou tekutinu, a to cca 8 - 10 minut. uzavřenou ve folii či remover náprstku. Pokud se žena alergička rozhodne pro tuto techniku, rozhodně doporučujeme z naší nabídky použít tu nejšetrnější tekutinu, kterou výrobce nabízí, která tolik nevysušuje nehty díky olejovým přísadám:
K odstraňování dále potřebujeme buničinu a remover náprstky nebo jednorázové remover folie.
POSTUP
Nejdříve částečně odpilujete materiál za pomoci profi pilníku střední hrubosti 150/180.
Buničinový čtvereček si rozstřihněte na 4 malé čtverečky. Tato velikost je ideální. Na něj naneste tekutinu Remover a přiložte na nehet. Poté pečlivě nasaďte Remover náprstek. Tekutina musí být na nehtu dokonale uzavřena, aby mohla působit. V případě, že použijete alobalové folie, dbejte taktéž na pečlivé uzavření, aby tekutina neměla možnost vyprchat. Postupně tak "zabalte" všechny nehty. Tekutinu nechte působit cca 8 - 10 minut.
Poté odstraňte náprstky , gel lak na nehtech povolí a Vy jej můžete snadno z nehtů mechanicky odstranit (seškrabkat) pomerančovým dřívkem nebo speciálním kovovým zatlačovačem, který je mnohem pevnější a odstraňování s ním jde lépe. Tato metoda velmi dobře funguje.
Pro úplné odstranění gel laku můžete použít na závěrečné dočištění jemný pěnový pilník.
Důležité upozornění
Nikdy nepracujte s gelovými produkty v blízkosti okna s přímým slunečním svitem nebo ve venkovních prostorách, jako jsou terasy, balkony, dvorky, zahrady!
UV záření Vám všechny produkty vytvrdí v lahvičkách nebo kelímcích. Tím jsou pak produkty navždy znehodnoceny.
Taktéž si dávejte pozor, abyste gelové produkty měli uloženy z dosahu svitu Vaší UV/LED lampy. Dosah svitu lampy může Vaše produkty taktéž vytvrdit přímo v lahvičkách, včetně štětců s gelem při aplikaci gelové modeláže. Lampu tedy mějte vždy bokem a nepracujte přímo před ní.
Gelové produkty uchovávejte vždy mimo dosah dětí a mimo dosah slunečního svitu, pokud možno, na chladnějším místě Vašeho obydlí nebo salonu.