Odstranění gel laku
Pro alergičky je vhodné odstraňovat gel lak pouze pilníkem či bruskou. Určitě nedoporučujeme odstraňování pomocí zabalovací techniky.
#ShowMore#
Po cca 3 týdnech nehty odrostou a Vy si potřebujete materiál odstranit a udělat nové gel lakové nehty. Jak na to? Potřebujete k tomu následující pomůcky:
- pilník 150/180
- pilník 100/180 zúžený
- pilník 180/240 půlměsíc pěnový
- kartáček na oprašování nehtů
- buničinové čtverečky
- cleaner čistič nehtů
Zásadou pro správné odstranění gel lakového materiálu pomocí pilování profi pilníkem je to, že NIKDY NESMÍTE ODSTRAŇOVAT MATERIÁL ÚPLNĚ CELÝ, AŽ NA PŔÍRODNÍ NEHET! To je pak podstatou úspěchu při tom, abychom si ochránili z dlouhodobého hlediska přírodní nehet před poškozením, propilováním, oslabením! Je důležité si uvědomit, že pokud budeme při odstraňování gel laku postupovat rozumně, nikdy si nemůžeme jakkoli poškodit náš přírodní nehet! Zásada tedy je PONECHAT ČÁST MATERIÁLU NA NEHTU A NIKDY NEPILOVAT AŽ DO KONCE! U začátečnic doporučujeme, aby si dělaly podkladového průhledného gel laku (base) pro jistotu 2 tenké vrstvy. Jednak budete mít nehty ještě pevnější a hlavně se pak nemusíte při odstraňování materiálu obávat, že byste pilníkem do dostaly až na Váš přírodní nehet. A můžete být zcela klidné, že skutečně se s Vašimi nehty nemůže nic stát.
Takže - gel lakový materiál odstraňujeme pocitově zhruba ze dvou třetin. Pilujeme tedy pilníkem střední hrubosti 150/180 tak dlouho, dokud není pryč barva a pak se již musíme zastavit (strana s růžičkami je ta jemnější). Původní podkladový gel lak base průhledný na nehtu musí zůstat, nepilujeme tedy všechno až do konce!!! Materiál kolem kůžičky se Vám podaří lépe a pečlivěji odstranit velice tenkým pilníkem zúženým, který je k tomu určen, díky té jeho tenkosti se Vám podaří dostat se dobře do boků nehtů, ke kůžičce. Opět postupujte opatrně a odstraňte pouze barvu, nepilujte první vrstvu - podkladový gel lak. Následně vezměte jemný pěnový pilník a dohlaďte celý povrch nehtů. Poté oprašte kartáčkem povrch nehtů od jemného mikroprachu a na závěr naneste tekutinu Cleaner na buničinový čtvereček a pečlivě očistěte celý povrch nehtů. Zvlášť pečlivě se věnujte prostoru kolem kůžičky. Na povrch nehtů si nikdy nesahejte, abyste si jej nezamastily.
Dále pak již postupujte naprosto stejně, jako byste dělaly gel lakový systém poprvé. Aplikujte dehydratační tekutinu Nail prep (nebo Antifungal solution), maličké množství tekutiny přilnavač gelu Ultra bond a již pak podkladový gel lak průhledný (base) jednu nebo dvě vrstvy, 1 - 2 vrstvy barevného gel laku a na závěr ukončovací lesk Top.
Takto celoročně když budete opatrně, rozumně materiál pilovat, nemusíte se nikdy obávat problémů s poškozením Vašich přírodních nehtů.
Pokud víte, že Vás gel lakové nehty baví, že Vám vyhovují a že se jim budete dlouhodobě věnovat, zcela určitě se Vám pro domácí využití vyplatí investovat do brusky! Ta Vám totiž neskutečně usnadní odstraňovaní gelových či gel lakových materiálů a hlavním benefitem je veliká úspora času oproti klasickému ručnímu pilování pilníkem!
NEBOJTE SE BRUSKY!
Bruska je fakt pecka, protože prostě uděláte čtyři tahy shora dolů a gelový materiál je v podstatě odstraněn. Vždy je potřeba dodržovat zásadu, že musíte mít vhodnou frézku pro odstranění konkrétních materiálů. Obecně platí, že gel lakový materiál by měl být odstraňován jemnějšími frézkami se žlutým či červeným označením proužku, u tvrdších gelových či akrylových materiálů se většinou volí frézka hrubší, s modrým či zeleným označením proužku. Brusku nikdy nenastavujeme na plný výkon, vždy cca na 3/4. Dále také platí, že s frézkou se pohybujeme po nehtu opatrně shora dolů, nikdy nezůstáváme stát na jednou místě, s frézkou jsme stále v pohybu shora dolů, pomalu, plynule a bez obav. Materiál, který se nemusí podařit dobře odstranit u okrajů nehtů, můžeme tak ručně dopilovat tenkým zúženým pilníkem 100/180. Na závěr opět srovnáme dohladíme celý povrch nehtů pěnovým pilníkem a očistíme povrch nehtů buničinovým čtverečkem s tekutinou Cleaner. Dále pak již postupujete naprosto stejně, jako byste dělaly gel lakový systém poprvé.
Výhodou brusky je také to, že si s ní můžete udělat tzv. přístrojovou manikúru. K ní stačí si zakoupit vhodné nástavce - tzv. kuličky na odstraňování kůžičky nebo olivky na "podjetí" kůžičky. Před touto metodou je určitě vhodné použít změkčovač kůžičky, který ji skvěle během sekundy zvláční a hydratuje. Mnohem snadněji a lépe se pak odstraní.
Pro domácí použití je vhodné si koupit brusku, na kterou se můžete spolehnout, že nebude slabá, že bude mít dostatečný počet otáček . 30 - 35 tisíc. Příliš levné brusky zcela jistě asi ze začátku fungovat budou, ale nebudou mít dostatečnou ochranu proti vniknutí prachu do motoru či ručky. Dále při slabém výkonu se mohou doslova zastavovat na povrchu nehtu a tím Vás mohou velice zklamat. Velmi levné brusky tedy mohou znamenat brzkou reklamaci v souvislosti se "zadřením" motoru díky prachu, který samozřejmě při broušení gelových produktů vzniká. Velice důležité je i občas správně brusku čistit od prachu dle návodu.